Dekodizayn Duvar Kağıtları

Duvar Kağıtları Hakkında Bilgilendirme

Duvar Kağıdı Alırken Yaşanan Sorunlar:

1- Dünya da bütün ürünler de kalite açısından farklılıklar vardır. Otomobilde, yiyecekde, giyecekde, mobilyada vs. Ama duvar kağıdı ile ilgili ülkemizde alıcılarda, satıcılarda  bilgi sahibi olmadığı için halk tabiri ile Amaaan duvar kağıdı değil mi işte diye bir küçümseme ile konuya yaklaşılmaktadır. Oysaki duvar kağıtları kendi içlerinde kalite açısından onlarca farklılık göstermektedir.

Silinme Özelliği: Nemli  bezle silinen duvar kağıtlarının yanısıra daha bol su ile temizlenebilen yani yıkanabilir duvar kağıtları da mevcut olmakla beraber, hiç silinemeyen duvar kağıtlarıda bulunmaktadır.

İçerik özelliği: Duvar kağıtları içerdikleri hammamde açısından da farklılar gösterir. Elyaf içeren, vinil içeren, solvent boyalı, su bazlı boyalı, nonwoven tabanlı, kağıt tabanlı, elyaf tabanlı gibi.

Örneğin bebek ve çocuk odalarına Dekodizayn asla vinil ve solvent içeren duvar kağıdı satmamaktadır. Bu çocuklar için uygun değildir. 

Dış düzey açısından : Duvar kağıtlarının üst yüzeyi kullanım açısından çok önemlidir. İyi bir kağıt darbelere dayanıklı olmalıdır.Bunu katalogdan duvar kağıdı seçerken tırnağınız ile çizmeye çalışarak test etmenizi öneririz.

Az bilinen bir ürün olması sebebiyle Duvar kağıdı alırken ürünü tanımayan prim alma çabası ile size satış yapmaya çalışan tezgahtarların her dediğine inanmayıp yukarıda bahsettiğimiz konularda duyarlı olmanızı öneririz. 


Dekodizayn 2016 copyright 

İzinsiz alınıp paylaşılması, çoğaltılması ve kullanılması yasaktır.

Web TasarımGüzida Bilgi Teknolojileri A.Ş.